Styczeń 22, 2018

Wszystko, co najlepsze w rehabilitacji

Foteliki samochodowe dla dzieci, egzoszkielet do reedukacji chodu, skuter dla osób niepełnosprawnych ruchowo – takie produkty będzie można zobaczyć podczas 25 edycji Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji, której tegorocznym dominującym hasłem będzie mobilność. W Łodzi pojawi się 224 wystawców z całego świata.

Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji, które odbędą się w Łodzi w dniach 21 – 23 września (w Hali Expo przy al. Politechniki 4), to najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z pięciu wiodących w Europie. Odwiedzający je goście będą mogli między innymi zobaczyć: sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny i profilaktyczny, akcesoria ułatwiające codzienne życie osobom niepełnosprawnym, nowoczesne wyposażenie szpitali oraz ośrodków i gabinetów SPA.

– Wystawcy dbają o to, by właśnie w Łodzi przedstawić nowatorskie rozwiązania, zarówno w zakresie sprzętu rehabilitacyjnego, badań, medycyny sportowej, jak i rozwiązań technologicznych poprawiających komfort życia pacjentów –  mówi Paweł Babij, prezes spółki Interservis organizującej targi.

Wśród ponad 7000 zwiedzających większość to będą specjaliści z różnych dziedzin: lekarze, fizjoterapeuci, dyrektorzy placówek medycznych, przedstawiciele ośrodków odnowy biologicznej i sanatoriów. Wielu z nich weźmie udział w towarzyszących targom konferencjach i seminariach oraz Międzynarodowym Kongresie Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji.

Motoryzacja dla rehabilitacji

Jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji targów będzie mobilność. Swoją ofertę zaprezentują producenci aut oraz firmy adaptujące samochody na potrzeby przewozu osób niepełnosprawnych. Wśród reprezentowanych marek znajdą się między innymi Peugeot, Citroen, Opel i Chevrolet. Będzie można  również przetestować trójkołowe skutery hybrydowe, które są projektowane przy udziale osób niepełnosprawnych ruchowo, a zgłaszane podczas targów uwagi będą wykorzystane przez producenta w dalszym procesie konstrukcyjnym.

Warsztaty i seminaria

Targom Rehabilitacja towarzyszyć będzie kilkadziesiąt spotkań, szkoleń i otwartych warsztatów. Ciekawie zapowiadają się miedzy innymi: konferencja poświęcona diagnostyce schorzeń kończyn dolnych i projektowaniu obuwia, warsztaty rehabilitacji sportowej oraz leczenia przezskórną elektrolizą. Specjaliści dzielić się będą także swoją wiedzą dotyczącą pracy z pacjentami po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, rehabilitacji kręgosłupa i przyszłość rehabilitacji neurologicznej.

Międzynarodowy Kongres Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji

Podczas 9 sesji naukowych swoją wiedzą dzielić się będą światowej sławy naukowcy i praktycy z kraju i zagranicy. Poruszana podczas kilkudziesięciu wykładów tematyka w główniej mierze dotyczyć będzie: metod terapeutycznych stosowanych w skoliozach, perspektyw w leczeniu uzdrowiskowym chorób przewlekłych, neurorehabilitacji chorych z deficytem kończyny górnej, fizjoterapii w sporcie oraz chorobom układów krążenia i oddechowego. Jednym z najważniejszych gości kongresu będzie dr Robert Donatelli, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Las Vegas, fizjoterapeuta i współpracownik Komitetów Olimpijskich USA, Kanady, Chin, Rumunii i Australii. Autor licznych książek, w tym „Rehabilitacja w sporcie”, która okazała się bestsellerem i nie jest już dostępna w księgarniach. Jednak wydawnictwo planuje dodruk pozycji specjalnie na Targi Rehabilitacja.

Bezpłatne badania

Targi to również szansa by zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z porad ekspertów. Wystawcy przygotowali dla odwiedzających szeroką ofertę bezpłatnych badań. Wśród nich: komputerowe badania stóp i kręgosłupa, badanie matą tensometryczną czy mierzenie ciśnienia. Zaplanowano również zabiegi falą uderzeniową, ćwiczenia na platformie dynamometrycznej, zabiegi drenażu limfatycznego, masaże rehabilitacji ortopedycznej czy kinesiotaping. Nie zabraknie też porad profesjonalistów i pokazów ćwiczeń.

Punkt Informacyjny NFZ

W stoisku Narodowego Funduszu zdrowia, odwiedzający dowiedzą się, gdzie będą mogli bezpłatnie korzystać z rehabilitacji po 1. października – to niezwykle ważna wiadomość dla pacjentów – pojawią się nowe, dodatkowe miejsca rehabilitacji. W punkcie informacyjnym będzie też można założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, złożyć wniosek do sanatorium, a także o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Dla zwiedzających targi będą otwarte w godz. 10:00–17:00 w czwartek (19.09) i w piątek (20.09) oraz w godz. 10:00–15:30 w sobotę (21.09).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *