Styczeń 22, 2018

Opieka dla seniorów

W Trójmieście powstają dwie specjalistyczne placówki, które zapewnią pacjentom w podeszłym wieku dostosowaną do ich potrzeb profesjonalną pomoc medyczną. Będzie to Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie oraz Centrum Geriatrii w Gdańsku.

Polskie społeczeństwo starzeje się, dlatego zintegrowana i kompleksowa opieka senioralna jest coraz bardziej potrzebna. Utworzenie specjalistycznych placówek nie tylko zapewni sprawne leczenie osób starszych, ale też umożliwi seniorom samodzielność dzięki zaawansowanej profilaktyce i doradztwie.

22 września rusza budowa Centrum Opieki geriatrycznej w Sopocie, które stanie się częścią Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz–Kosko w Sopocie. W nowo wybudowanym skrzydle będzie geriatryczny oddział stacjonarny, a także dzienny i rehabilitacyjny. Nowoczesna aparatura medyczna ułatwi udzielanie pomocy i  sprawną opiekę, zaplanowano również system szkoleń dla personelu w celu podnoszenia jakości usług. Oprócz leczenia pacjenci w podeszłym wieku będą mogli liczyć na doradztwo w poradniach: rehabilitacyjnej, geriatrycznej oraz psychologiczno–psychiatrycznej. Wybudowanie Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie będzie kosztowało ponad 27 mln złotych.

Z kolei Gdańskie Centrum Geriatrii, jako część Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, będzie mieściło się w budynku zmodernizowanego Szpitala Studenckiego przy Al. Zwycięstwa 30, który zostanie dostosowany do potrzeb osób starszych. Centrum będzie wyposażone w nowoczesny sprzęt (m.in. do rehabilitacji kardiologicznej i pneumologicznej) oraz system teleopieki. Koszt projektu to prawie 12 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *